Kirgistan – w sercu Azji Środkowej – pokaz zdjęć Filipa Sarniaka

29.09.2017, 19:00
WSTĘP: 10 zł
CYKL: Współczesna Azja Centralna

29 września zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści z podróży po Kirgistanie Filipa Sarniaka.

Każdy zakątek Kirgistanu kryje widoki zapierające dech w piersiach: od niesamowitych piaskowych wzgórz po gigantyczne pasmo drugiego co do wielkości (po Himalajach) Tien Szanu. Jedno z największych górskich jezior (Issyk-kul), rozległe zielone doliny u stóp siedmiotysięczników, majestatyczne lodowce zasilające wielkie rzeki, czy wspaniałe zamarznięte wodospady.
Kirgizi to wspaniali, dumni ludzie gór i koni. Ich kultura to tradycja mieszanina wojowniczego ludu nomadów, potomków kultury islamu wielkich sułtanatów, czy wreszcie jednej z republik ZSRR. Od setek lat niezależni i z silną świadomością odrębności.
Wszystko to zobaczyć będzie można z perspektywy letnich wypraw alpinistycznych, zimowych eskapad narciarskich i podróży samochodem po sercu Kirgistanu autora pokazu.

Filip Sarniak – jedni znają mnie jako miłośnika muzyki i dziennikarza oraz z mojej działalności przy organizacji koncertów, imprez oraz z managmentu zespołów. Inni jako wspinacza i podróżnika. W góry jeżdżę od dziecka. W liceum zacząłem przygodę ze wspinaniem, a na studiach z alpinizmem i skialpinizmem. Byłem na wyprawach w Tien Szanie, Himalajach, Alpach, Kaukazie, górach Bułgarii, Rumunii, Ukrainy, Turcji czy Maroko. A moją największą była podróż konno przez Kazachstan, Rosję, Republikę Ałtaju i Mongolię. Wszystkie wyjazdy organizowałem sam, unikając zatłoczonych, turystycznych miejsc.

Spotkanie w ramach cyklu „Współczesna Azja Centralna’

Organizacja: kustosz Karolina Krzywicka