FERDYNAND MENDES PINTO – OLŚNIENIA

2.07.2016 - 7.07.2016
WSTĘP: Wolny

Wystawa przedstawia wyprawy Ferdynanda Mendesa Pinto, Portugalczyka, który przez 21 lat, od 1537 do 1558 r., podróżował po całej Azji i był jednym z pierwszych Europejczyków, którzy dotarli do Japonii. Po powrocie do Portugalii, zebrał swoje doświadczenia w książce pt. „Peregrynacje”, która stała się jedną z najczęściej tłumaczonych i najbardziej znanych książek podróżniczych literatury portugalskiej.

Wystawa opatrzona jest ilustracjami João Fazendy, jednego z najlepszych rysowników tworzących aktualnie w Portugalii i została przygotowana przez Instytut Camõesa, który odpowiada za promowanie języka i kultur portugalskich.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 02 lipca 2016 r., o godz. 17.45. Uświetni je obecność Pani Ambasador Portugalii w Warszawie, Marii Amélii Paivy.

Następnie, dr hab. prof. UW Anna Kalewska wygłosi wykład „Portugalskie podróże na Dalekim Wschodzie: Ferdynand Mendes Pinto i Peregrynacja (Peregrinação)”.

Wystawie towarzyszą:

WARSZTATY RODZINNE: ŚLADAMI FERDYNANDA MENDESA PINTO.

02 lipca 2016 r., godz.10.00 (I grupa), 12.30 (II grupa)

Szymon Góralczyk (opowiadacz z Karawany Opowieści) zabierze uczestników na wyprawę. Wyruszą oni wielkim statkiem przez niezmierzony ocean, ku ludom Azji, zamieszkującym tajemnicze kraje. Tomasz Madej (MAiP) przybliży świat tradycyjnych gier i zabaw azjatyckich. Sprawdzi refleks, wytrzymałość i inne cechy które powinien posiadać każdy odkrywca pragnący poznać Azję.

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: Edukacja, tytułem: Śladami Ferdynanda Mendesa Pinto

Organizator: