Dźwięki Dalekiego Wschodu – koncert Anny Krysztofiak i Lucyana Wesołowskiego

18.03.2017, 18:00
WSTĘP: 20 zł, 25 zł

18 marca zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na koncert multiinstrumentalistów: Anny Krysztofiak i Lucyana Wesołowskiego „DŹWIĘKI DALEKIEGO WSCHODU” w ramach cyklu muzycznych spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, prezentującego różne tradycje muzyczne regionu i promującego wystawę stałą „Strefa dźwięków”.

Anna Krysztofiak jest specjalizuje się w muzyce chińskiej i japońskiej, gra na wielu instrumentach z tamtych krajów i śpiewa, także po chińsku i japońsku. Pełni funkcję dyrektora artystycznego ”Festiwalu Lampionów Chinskich”, który odbywa się latem w warszawskich Łazienkach.
Lucjan Wesołowski (Lucyan) gra na instrumentach indyjskich, arabskich i z Dalekiego Wschodu, nagrał 28 płyt z własnymi utworami.
W programie koncertu znajdą się piosenki i melodie z Chin, Tajwanu Japonii oraz kilka kompozycji Lucyana w stylu orientalnym.

Muzycy zagrają na takich instrumentach, jak guzheng (cytra chińska), erhu (skrzypce chińskie), hulusi (chiński instrument dęty), dizi (flet chiński) i sitar (indyjski instrument strunowy).
Koncert w ramach cyklu muzycznych spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, prezentującego różne tradycje muzyczne regionu i promującego wystawę stałą „Strefa dźwięków”.

Sobota 18 marca, godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie.
Bilety: 25 zł, 20 zł.

Bilety dostępne w sklepiku muzealnym od 3 marca, codziennie w godz. 10-18 (oprócz poniedziałków)

Liczba miejsc ograniczona.

Organizacja: kustosz Karolina Krzywicka