Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Stempel do batiku

Stempel do batiku (cap) MAP 1518

Indonezja, Jawa; 3 ćw. XX w.; żelazo, miedź; wym.: 20 x 10,5 x 7 cm

 

Cap w języku indonezyjskim oznacza stempel wykorzystywany do dekorowania tkanin, zrobiony z pasków miedzi lub cynku. Zanurza się go w wosku i odbija na materiale, który następnie wkłada się do barwnika. Wosk jest usuwany przez zeskrobanie lub zanurzenie tkaniny w gorącej wodzie. Powierzchnie przykryte woskiem tworzą niezabarwiony wzór na materiale. Technikę wykonania, jak i samą tkaninę nazywa się batikiem.

Zaprezentowany stempel ma kształt motyla, który posiada różnorodną symbolikę. W Indonezji jest symbolem duszy zmarłego członka rodziny lub przyjaciela. W Chinach oznacza dozgonną miłość i długowieczność, a w Japonii miłość małżeńską, szczęście małżeńskie i młodą kobietę. Motyw ten występuje również na wczesnochrześcijańskich nagrobkach jako znak zmartwychwstania.

Stempel można oglądać na żywo w holu głównym Muzeum, do 29.04.2018.