Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Model barki królewskiej Suphannahong

Dar Ambasady Królestwa Tajlandii, przekazany przez J.E. Ambasador, Panią Sansanee Sahussarungsi 4 kwietnia 2019 r.

4 maja 2019 roku na tron Królestwa Tajlandii wstąpił Rama X, Maha Vajiralongkorn z dynastii Chakri. To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ ojciec nowego króla, Rama IX, panował rekordowo długo, ponad 70 lat. Większość żyjących dziś Tajów nigdy jeszcze nie była świadkami wspaniałych i długotrwałych uroczystości koronacyjnych.

Rozpoczęły się one po zakończeniu żałoby po śmierci poprzedniego monarchy i choć ich kulminacja przypadła na pierwsze dni maja, wiążą się z nimi kolejne ceremonie. Jedną z nich będzie procesja barek królewskich na rzece Chao Phraya, płynącej przez Bangkok, planowana na koniec roku. Procesje takie organizowane są z różnych ważnych okazji, jednak koronacyjna zapowiada się szczególnie imponująco. Uczestniczyć w niej będą bogato zdobione łodzie, budowane zgodnie z kilkusetletnią tradycją i na co dzień przechowywane w specjalnym muzeum.

Nazwa Suphannahong oznacza złotego ptaka z mitologii tajskiej. Jego głowa zdobi dziób najważniejszej królewskiej barki, wykonanej z potężnego pnia tekowego, malowanej złotą laką oraz inkrustowanej imitacjami klejnotów. Ubrani na czerwono wioślarze pracują w rytm bębna i śpiewu. Na barce tej, pod baldachimem, płynąć może tylko król w otoczeniu najbliższej rodziny. Obecnie używana Suphannahong pochodzi z 1911 roku.