Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Klatki na świerszcze

W Chinach od czasów panowania dynastii Tang  (618 – 906 r. n.e.) wzrastała popularność świerszczy jako zwierząt domowych. Trzymano je w klatkach, aby umilić wieczory ich cykaniem lub organizowano ich walki, które cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród arystokratów, jak i niższych warstw społecznych. W okresie panowania dynastii Song (960 – 1278 r. n.e.) świerszcze stały się również modnym tematem rozmów w domach herbacianych i na targach ulicznych.

W sztuce chińskiej świerszcze symbolizują wiosnę i lato, ale również szczęście i pomyślność.

Prezentowane klatki są ozdobione motywem roślinnym, wykonanym w technice emalii komórkowej. Polega ona na stopieniu w wysokiej temperaturze sproszkowanego szkła, zabarwionego tlenkami metali, i nałożenia go na tworzące wzór komórki, które zbudowane są przez nalutowane na obiekt druciki.

Klatka o kształcie prostopadłościanu posiada również dodatkową dekorację w formie miniaturowych rzeźb psów. Pies jest jednym z chińskich znaków zodiaku i symbolizuje płodność.

Chiny, 2 poł. XX w.

emalia, miedź

MAP  16987 i MAP 16988

 

Obiekt miesiąca można obejrzeć „na żywo” w holu głównym Muzeum do 31 lipca.

Serdecznie zapraszamy!