Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Annisa – lalka nauczycielka

27 stycznia przypada Dzień Dialogu z Islamem. Z tej okazji prezentujemy zabawkę produkowaną i sprzedawaną w Indonezji, największym kraju muzułmańskim świata. Annisa jest jedną z kilku typów lalek przypominających Barbie, ubranych w strój muzułmański. Lalki te odzwierciedlać mają muzułmańskie wartości oraz przygotowywać bawiące się nimi dziewczynki do noszenia w przyszłości tradycyjnie przyjętych w danym regionie, skromnych strojów. W ofercie znajdują się lalki w strojach codziennych, odświętnych, do modlitwy, a także modele prezentujące niektóre profesje: lekarka, kucharka, czy – należąca do muzealnej kolekcji – nauczycielka. Wszystkie, zgodnie z nakazami islamu, mają zakryte ramiona, nogi i włosy. Wpływ globalizacji widać jednak nie tylko w figurze lalki zachowującej proporcje zbliżone do Barbie, ale także w różu jej opakowania czy wizerunkach Disney’owskich księżniczek znajdujących się na ubraniach z kolekcji Hijaber Tshirt.

Lalkę prezentowana jest w hallu Muzeum do 31 stycznia 2019 r.

Polecamy artykuł: O co walczy „muzułmańska Barbie?, Dominika Łukoszek [w:] Strój – zwierciadło kultury, red. Magdalena Furmanik-Kowalska i JoannaWasilewska, Polski Instytut nad Sztuką Świata, Wydawnictwo Tako, Warszawa-Toruń 2013

Indonezja, 2016 r.

Tworzywo sztuczne, tkanina; 28,5 x 7 x 5 cm

Zakup, 2016