Współpraca / Festiwale Kultur Azji i Pacyfiku

Festiwale Kultur Azji i Pacyfiku

Muzeum Azji i Pacyfiku organizuje wiele imprez poświęconych kulturze i sztuce poszczególnych krajów regionu. Jest to możliwe dzięki owocnej współpracy z licznymi partnerami zewnętrznymi, takimi jak ambasady, m.in. Afganistanu, Pakistanu, Turcji, Iranu, Kazachstanu, Indonezji, Indii, Tajlandii, Japonii, Nowej Zelandii oraz fundacje i stowarzyszenia. Do pierwszych imprez tego typu należały odbywające się w klubie „Jadłodajnia Filozoficzna”: „Wieczór arabski”, „Wieczór irański”, Wieczór Wielkiego Stepu”, „Wieczór Sri Lanki”, ‚Wieczór syberyjski”, „Wieczór filipiński” oraz w klubie „Powiększenie”: „Afganistan w Powiększeniu”, „Indonezja w Powiększeniu” oraz „Japonia w Powiększeniu”. W ostatnich latach w Galerii Azjatyckiej odbyły się” „Tydzień Kultury Afganistanu”, „Dzień Kultury Pakistanu” i „Dzień Tajski”. W nowej siedzibie miały już miejsce cieszące się ogromnym zainteresowaniem: Tydzień Kultury Tureckiej (2014, z koncertami, spektaklami, warsztatami i filmami), Dzień Syryjski (2014) oraz Festiwal Kultury Hawajskiej Aloha (2015).