PROGRAM IMPREZ

GALERIA AZJATYCKA, UL. FRETA 5 (TEL. 0226352811) godz. 18.00-20.00.
Wstępy wolne i płatne

 

Wtorek, 01.07, godz. 18.00 KONCERT BHADŻANÓW - PIEŚNI DO BÓSTW HINDUSKICH Pieśni w bengali i sanskrycie śpiewają i grają na instrumentach indyjskich Bożena Rubczyńska & Friends. Koncert rozpoczyna cykl imprez będących pożegnaniem z Galerią Azjatycką. Wstęp wolny

Czwartek, 03.07, godz. 18.00 WPROWADZENIE DO METODY SAMOLECZENIA SUNDAO Metodę opartą na elementach buddyzmu koreańskiego, taoizmu i psychoterapii przedstawi jej twórca, mistrz Yu Jae-Sheen z Korei Południowej. www.iww.pl Wstęp wolny (*)

Sobota, 05.07, godz. 18.00 MY EUROSARMATY Spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Witoldem Szirin Michałowskim połączone z promocją książki i fragmentami mongolskiego filmu o Ossendowskim i Ungernie. Wstęp wolny (*)

Niedziela, 06.07, godz. 16.00 GURUGITA W POLSKICH PRZEKŁADACH Z SANSKRYTU Spotkanie z dr. Tomaszem Rucińskim w Klubie Jogi z okazji zbliżającego się święta guru. www.vivaswan.pl Wstęp 15 zł (#)

Wtorek, 08.07, godz. 18.00 KULTURA JAPONII NA PRZESTRZENI WIEKÓW Drugą część prelekcji ilustrowanej zdjęciami zabytków architektury oraz dzieł sztuki przedstawi Aleksandra Szczechla, doktor japonistyki, wykładowczyni UJ, tłumaczka, przewodniczka i autorka tras po Japonii. Klub Laurazja. www.laurazja.pl Wstęp 9 zł (#)

Środa, 09.07, godz. 18.00 ZABYTKI UNESCO NA BLISKIM WSCHODZIE O wybranych zabytkach w Syrii, Jordanii, Libanie, Izraelu i na terenach Autonomii Palestyńskiej opowie Jarosław Poniewiera z Klubu Laurazja. Autor od 20 lat regularnie podróżuje po zachodniej Azji i prowadzi tam wyprawy. Zaprezentuje przeźrocza m.in. z Jerozolimy, Damaszku, Palmyry, Petry, Baalbeku, Byblos i Wadi Rum. www.laurazja.pl Wstęp 9 zł (#)

Czwartek, 10.07, godz. 18.00 PODRÓŻ DO LHASY Promocja książki Aleksandry David-Néel o jej wędrówkach po Tybecie, połączona z prelekcją i pokazem slajdów tłumaczki Iwony Badowskiej. Wstęp wolny (@)

Piątek, 11.07, godz. 18.00 POŻEGNALNE OPROWADZANIE PO WYSTAWIE "MANDALA BUDDY MEDYCYNY - BUDDYJSKA SZTUKA LECZENIA" Oprowadza komisarz wystawy, kustosz Maciej Góralski. Wstęp wolny

Niedziela, 13.07, godz. 12.00-20.00 FINISAŻ GALERII AZJATYCKIEJ Spotkanie z pracownikami Muzeum, którzy przez ostatnie 30 lat działali w Galerii oraz z wykładowcami i gośćmi. Toasty i poczęstunek oraz muzyka orientalna na żywo. Konkurs na limeryk o GA i akronim MAiP. Wstęp wolny (*)Nowa siedziba Solec 24, wejście złotą bramą przy posągu Wisznu

Poniedziałek 16 czerwca, godz. 18:00-20:00 WARSZTATY STAREGO STYLU YANG TAI CHI CHUAN, prowadzone przez dr. Jana Glińskiego, dla początkujących, jak i tych, którzy już ćwiczyli inne style i chcieliby się zapoznać bliżej z Yang Jia Lao Jia Taiji Quan oraz pokrewnymi metodami ćwiczeń energetycznych (np. formami qigongu dynamicznego). Wstęp płatny. Informacje na http://oldyangstyle.wordpress.com Kolejne terminy: 9.06, 16.06 i 23.06 (*).

Środa, 02.07, godz. 18.30 SESJA MEDYTACYJNO-RELAKSACYJNA Z DŹWIĘKAMI I WIBRACJAMI MIS HIMALAJSKICH Spotkanie z Krzysztofem Lewinem, propagatorem technik relaksacyjnych. Sesja w pozycji siedzącej lub leżącej (wymagane przyniesienie koców i poduszek do medytacji pod głowę lub kolana). www.travellingvibe.com Wstęp 15 zł (#)

Piątek, 04.07, godz. 18.00 PRZEBUDZENIE DUSZY - KONCERT-MEDYTACJA Mistrz Yu Jae Sheen wraz z małżonką Soojin (Korea Południowa) i Irena Galińska (Polska) Instrumenty: gongi chińskie, tybetańskie, balijskie, "śpiewające" misy i dzwonki z różnych zakątków świata. Wstęp wolny (*)

Sobota-Niedziela, 05-06.07, godz. 10.00-18.00 WARSZTATY METODY ROZWOJU OSOBISTEGO SUNDAO "MANIFESTACJA ŚWIADOMOŚCI" Prowadzi jej twórca, koreański Mistrz Yu Jae-Sheen. www.iww.pl Zapisy: kursy@iww.pl (*)

Sobota, 05.07, godz. 16.00 CHIŃSKA TRADYCYJNA ARCHITEKTURA DREWNIANA Wykład prof. Wang Hongbo, znawcy tradycyjnej architektury i sztuki Chin, autora licznych wydanych po chińsku albumów o tematyce polskiej, połączony z pokazem tradycyjnej chińskiej snycerki w wykonaniu rzemieślników z Chin. Po wykładzie prof. Wang przekaże do zbiorów Muzeum żółtą glazurowaną dachówkę z dawnej cesarskiej manufaktury w Pekinie. Wykład w języku polskim. Wstęp wolny (X)

Czwartek, 10.07, godz. 18.00 QIGONG - CHIŃSKA SZTUKA ZDROWIA I MEDYTACJA NAD ENERGIĄ ŻYCIOWĄ Spotkanie z Francesco Garripoli, włoskim mistrzem, który w Chinach studiował qigong. www.peaceabledragon.org Wstęp wolny (*)

Niedziela, 27.07, godz. 17.00 KĄPIEL W GONGU Seans medytacyjno-relaksacyjny z dźwiękami i wibracjami chińskich gongów i tybetańskich mis śpiewających. Spotkanie z Ireną Galińską, twórczynią Instytutu Wiedzy Waleologicznej, autorką płyty z muzyką mis pt. "New Genesis" z jazzowym kontrabasistą Piotrem Rodowiczem. Przynosimy koce i poduszki do siedzenia. Wstęp 15 zł (*)

Środa, 06.08, godz. 18.30 SESJA MEDYTACYJNO-RELAKSACYJNA Z DŹWIĘKAMI I WIBRACJAMI MIS HIMALAJSKICH Spotkanie z Krzysztofem Lewinem, propagatorem technik relaksacyjnych. Sesja w pozycji siedzącej lub leżącej (wymagane przyniesienie koców i poduszek do medytacji pod głowę lub kolana). www.travellingvibe.com Wstęp 15 zł (#)

Poniedziałek, 11.08, godz. 18.00 RELACJA Z POLSKO-CHIŃSKIEGO ESPERANCKIEGO FESTIWALU Spotkanie w Klubie Esperanto z Walentyną Fiszer-Dolińską, pilotką Esperantotur, która po raz 28. odwiedziła Pekin. W programie slajdy z Zaochuang i Tai'erchuang, gdzie gościła esperancka wyprawa dookoła świata, a Krzysztof Śliwiński zainaugurował wystawy planszowe z MAiP i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny (#)

*/ Spotkania prowadzone przez kustosza MAiP Macieja Góralskiego
#/ Spotkania organizowane przez dokumentalistę Krzysztofa Śliwińskiego; www.autodydaktyka.republika.pl
(X) adiunkt Tomasz Madej
(@) kustosz Bożena Rubczyńska

wersja do druku