Lekcje i warsztaty

lekcja

AZJA I PACYFIK NA POWIŚLU. lekcja online

Zapraszamy w wirtualną podróż do Muzeum Azji i Pacyfiku – jedynego w Polsce muzeum posiadającego zbiory poświęcone wyłącznie kulturom krajów Azji, Oceanii.

Punktem wyjścia do snucia naszej opowieści będzie siedziba Muzeum, która znajduje się na warszawskim Powiślu. Uczestnicy zajęć poznają fascynującą historię Muzeum, dowiedzą się na czym polega kolekcjonerstwo i jaką odpowiedzialność za sobą niesie. Muzeum bowiem to miejsce, w którym nie tylko przechowuje się niezwykłe obiekty, ale także dba się o ich bezpieczeństwo.

Następnie udamy się w podróż po Azji i Pacyfiku, aby odkryć przeznaczenie wybranych eksponatów muzealnych. Uczestnicy m.in. dowiedzą się, kto wynalazł porcelanę oraz jak przegonić stary rok w Mongolii, wezmą udział w przedstawieniu jawajskiego teatru cieni, a także wysłuchają muzyki najstarszego instrumentu dętego.

Wirtualna lekcja ukaże uczestnikom niezwykłą mozaikę kultur Azji i Pacyfiku, a także rozbudzi w nich ciekawość otaczającego świata.

Lekcja jest prowadzona przy pomocy programu ZOOM.

Cena za lekcję: 100 PLN

Prowadzi: Pracownicy działu edukacyjnego