Zwrotnik kultury

Zapraszamy do udziału w akademii animatorów Muzeum Azji i Pacyfiku „Zwrotnik kultury”.

Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych oraz 6 i 7 klas szkół podstawowych. Reprezentantów placówek zapraszamy na warsztaty w zakresie animacji kultury i edukacji międzykulturowej, na których przygotujemy uczestników do przeprowadzenia wydarzenia dotyczącego kultur pozaeuropejskich w swojej szkole. Najlepsze projekty zostaną wyróżnione – nagrody o łącznej wartości 8000 zł dostaną zarówno szkoły, jak i uczniowie!

Udział w projekcie jest doskonałym sposobem na powiększenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli, a także na przygotowanie uczniów do realizowania samodzielnych projektów i podejmowania inicjatyw społecznych.

Jak wziąć udział w projekcie?

Pierwszy krok:
Szkoły wyznaczają reprezentantów– jednego nauczyciela i dwoje lub troje uczniów.

Drugi krok:
Nauczyciele przesyłają zgłoszenia z danymi uczestników na mail: zwrotnikkultury@muzeumazji.pl
Czekamy do końca czerwca 2017 r. O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Trzeci krok:
We wrześniu 2017 r. reprezentanci uczestniczą w cyklu pięciu warsztatów (15 h), w trakcie których pod okiem edukatorów przygotowują się do zrealizowania wydarzenia kulturalnego.

Czwarty krok:
Do końca listopada 2017 r. szkoły przygotowują wydarzenie dotyczące kultur pozaeuropejskich – np. akademia, prelekcja, piknik, koncert, wystawa.

Instytucje partnerskie:
Fundacja Ocalenie, Fundacja Edukacji Międzykulturowej oraz Fundację Inna Przestrzeń.

Kontakt: zwrotnikkultury@muzeumazji.pl
tel. (0-22) 621-94-70

koordynatorzy projektu: Dorota Pasek, Dominika Kossowska-Janik
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, ul. Solec 24, 00-403 Warszawa

Projekt finansowany jest przez Miasto St. Warszawę.