Muzeum Azji i Pacyfiku na World Travel Show

W tym roku Muzeum Azji i Pacyfiku po raz drugi zaprezentuje swoje stoisko w czasie Festiwalu Kultur Azji, który jest częścią targów turystycznych World Travel Show w Nadarzynie. Nasze stoisko można odwiedzać przez cały czas trwania targów, tj.  w dniach 20-22 października 2017.

Wystawa fotografii Daniela Susilo Wibowo „Indonezja na scenie”

Wystawa ukazuje współczesną rzeczywistość sceniczną Indonezji – kraju 17 504 wysp, 1340 grup etnicznych i 546 języków. Twórcy sztuki nowoczesnej są zakorzenieni w lokalnych tradycjach i czerpią z nich inspiracje. Pokazuje, że nie tylko tradycyjna sztuka znana z ulotek reklamowych biur turystycznych, lecz również dzieła współczesnych artystów przyczyniają się do tworzenia bogactwa i różnorodności kraju.

Wystawa fotografii Mariusza Jachimczuka „Ladakh – kraina wysokich przełęczy”

Ladakh, popularnie zwany Małym Tybetem, to region położony w północno-zachodnich Indiach, w górnym biegu doliny Indusu. Jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym można poznawać kulturę tybetańską. Podróżując wzdłuż Indusu zwiedzimy najciekawsze klasztory buddyjskie, m.in. przyjrzymy się ceremonii sypania mandali. Rytualny taniec mnichów buddyjskich zobaczymy podczas słynnego festiwalu w Hemis. Odwiedzimy też wioski i przyjrzymy się życiu mieszkańców Ladakhu.

Stoisko z publikacjami o tematyce azjatyckiej

W ofercie stoiska Muzeum Azji i Pacyfiku znajdą się katalogi wystaw, reportaże, książki podróżnicze i opracowania naukowe o tematyce azjatyckiej.

Azja gra – gry azjatyckie dla dzieci i dorosłych  (sobota 21.10.)

W sobotę 21 października zapraszamy wszystkich miłośników kultur azjatyckich, ale i dobrej zabawy do odwiedzenia stoiska Muzeum Azji i Pacyfiku. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy dla Was podróż w świat tradycyjnych gier i zabaw. Sprawdzimy Wasze zdolności arytmetyczne podczas partyjki w Congklak – indonezyjskiej odmiany najstarszej gry świata. Z kolei japońska Kendama i Daruma Otoshi wystawią na próbę Wasz refleks i zręczność,  a celność przetestuje koreańska gra Tuho.

Stroje orientalne – przebieralnia strojów orientalnych (niedziela 22.10.)

Fotościanka